Українці, які стали внутрішніми переселенцями через війну, мають право на отримання фінансової допомоги як від нашої держави, так і від міжнародних організацій.
У Національній агенції з питань запобігання корупції (НАЗК) пояснили, чи треба декларувати таку грошову допомогу публічним службовцям або членам їхніх сімей.
Допомогу від міжнародних організацій та інших держав декларувати не потрібно незалежно від того, де знаходилася ВПО — за кордоном чи в Україні.
Якщо декларант вказав її в декларації, то це не потягне за собою юридичних наслідків. У наступній декларації такі виплати можна не вказувати.
У НАЗК підкреслюють, що це стосується лише тих декларацій, звітний період яких повністю або частково припадає на період дії воєнного стану.
А ось грошову допомогу від України треба декларувати. Зокрема, це стосується грошової допомоги, яка надається внутрішньо переміщеним особам від держави, у тому числі й за поданими через платформу «єДопомога» заявками. Також це може бути:
У декларації джерелом доходу таких коштів рекомендують вказувати Кабінет Міністрів України (заблокувавши поле для введення коду ЄДРПОУ).
При внесення інформації, наприклад, про допомогу на проживання ВПО, до розділу 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації, звітний період якої повністю або частково припадає на період дії воєнного стану, рекомендується:
Декларуючи види допомоги, у полі «Зазначте, який саме» варто вказати саме той вид допомоги, який було отримано суб’єктом декларування чи членом його сім’ї, наприклад, «Допомога єПідтримка», «Компенсація витрат, пов’язана з розміщенням ВПО», «грошова допомога населенню, яке евакуюється» тощо.
Нагадаэмо, що внутрішньопереміщеним особам, які змінили місце реєстрації через «Дію», потрібно звернутися до органу соцзахисту для продовження виплат за новим місцем фактичного проживання. Наразі питання автоматичного перепризначення допомоги на проживання потребує доопрацювання.
Фото Pixabay