Казкові пряникові будиночки золотої призерки Всесвітнього конкурсу Virtual Edition COMPETITION Олени Зіберт відомі на весь світ. Ця престижна нагорода прирівнюється до кондитерського «Оскару». І от знову нова колекція — весняно-літня!
В інтерв’ю «ФАКТАМ» Олена Зіберт розповіла про її створення та поділилася з читачами рецептом смачних пряників.
— Олено, у чому особливість нової колекції будиночків?
— Перш за все — у кольоровій гамі. Тут є відтінки бузку, троянд, небесної блакиті… Будиночки прикрашені квітами та зеленню, яких у природі зараз так багато. У створенні пряникових осель я використала нові техніки. У моїй новій колекції пряникових будиночків вікна залиті таким тонким шаром мармеладу, що видно гардини. Це дуже тонка, філігранна робота. Мініатюрні віконця, якщо придивитесь, мають навіть підвіконня.
— Краса! Як створюєте троянди для декору будиночків?
— Для цього потрібні лише дуже густий айсинг (білково-цукрова глазур) і насадка «троянда». Витискаючи айсинг з цієї насадки, формую пелюстки різної форми. Щоб квіточки були кольорові, додаю харчовий барвник. За допомогою насадки «листочок», створюю листочки для троянд.
— Який смак мають ваші вироби?
— Якщо зимові будиночки мають аромат і смак різдвяних прянощів, навесні гамма ніжніша. Але імбир та кориця залишаються у складі тіста.
— Думаю, чимало людей хотіли б спекти пряники за вашим рецептом. Чи можете ним поділитися?
— Залюбки. Він досить простий у втіленні. Рецепт розрахований на створення приблизно десяти пряників.
Рецепт пряникового тіста
Цукор — 50 г
Ванільний цукор — 8 г (пакетик)
Мед — 80 г
Спеції — 0,5 ч. л. (кориця + імбир). Але можна обійтись зовсім без спецій, вийде теж смачно.
Вершкове масло — 60 г
Сода — 0,5 ч. л.
Жовток одного яйця (якщо тіста подвійна порція, можна використати все яйце)
Борошно — 220 г
Цукор, ванільний цукор, мед і спеції покласти в каструлю і на вогні, помішуючи, довести до кипіння та повного розчинення цукру. Після цього додати соду. З'являться великі пухирі. Знімаємо з плити, додаємо вершкове масло. Коли маса трішки охолоне, додаємо жовток, а потім борошно — і замішуємо тісто. На пів години загортаємо у плівку, після чого розкачуємо й вирізаємо пряники. Випікати за температури 180 градусів до готовності (9−12 хвилин).
— Як реагують люди на красу, яку ви створюєте?
— Іноді думають, що будиночки іграшкові. Коли ж дізнаються, що вони їстівні, не приховують захоплення.
— Яке ваше творче кредо?
— Не варто порівнювати себе з кимось, у творчості треба йти своїм шляхом.
— Знаю, що ви проводите майстер-класи для учнів з багатьох країн світу.
— Так, це правда. В мене учні вже в 48 країнах. Уроки — в запису, навчання — онлайн. Це зручно, можна урок передивитись, роздрукувати креслення. Я все дуже детально розповідаю і показую. В мене вже ціла фотогалерея чудових робіт учнів.
— Над чим працюєте зараз?
— Закінчила роботу над пряниковою копією історичної будівлі. Також завершую серію циліндричних будиночків. Вони набагато складніші, ніж звичайні. Просто уявіть, як можна залити мармеладом вікна, якщо будинок — це суцільний циліндр. Ще одне «ноу-хау»: я вже зробила креслення для будинку, де передня стінка буде «виїжджати». Такі будинки з пряників ще ніхто не створював.
Раніше Олена Зіберт розповідала, що в її пряникових будиночках навіть є світло. Лампочки та гірлянди освітлюють простір червоним, синім та зеленим світлом.
Читайте також: Ласощі з дитинства: «бабусин рецепт» вертути з яблуками від Валі Саєнко
Фото з альбому Олени Зіберт