Традиційно аджику готують з солодких перців з додаванням зелені, а ще її можна робити із зелених помідорів.
Автори ресурсу «Ідеї для сніданку та вечері» стверджують, що ця «некласична аджика» виходить пікантною, ароматною і дуже смачною. Аджику із зелених помідорів називають універсальним соусом, який підійде до багатьох страв: м'яса, картоплі, круп, або просто з скибочкою свіжого хліба як перекус. Її гостроту регулюють на свій смак, збільшивши або зменшивши кількість гострого перцю.
Інгредієнти:
- Помідори зелені — 1 кг;
- Болгарський перець (великий, м'ясистий) — 1 шт.;
- Перець гострий стручковий — 2 шт.;
- Цибуля — 1 шт.;
- Часник — 7 зубчиків;
- Олія — 150 мл;
- Оцет (9%) — 30 мл;
- Сіль — 1 ст. л. (з гіркою);
- Цукор — 2 ст. л. (з невеликою гіркою);
- Базилік (та інші приправи до смаку) — 1 ч. л.
Читайте також: Кабачкова аджика: додайте до своєї консервації пікантну новинку
Приготування:
- З помідорів видаліть плодоніжки, перці розріжте навпіл і вичистіть серцевину з насінням. Цибулю та часник очистіть від шкірки. Всі овочі промийте під проточною чистою водою.
- Банки та кришки помийте і простерилізуйте будь-яким зручним для вас способом.
- Подрібнити усі овочі — це можна зробити за допомогою м'ясорубки чи блендера.
- Перелити масу в каструлю, додайте сіль, цукор та рослинну рафіновану олію. Після закипання вогонь зменшити до мінімального та варити аджику близько 30 хвилин, періодично помішуючи.
- За п'ять хвилин до готовності додати сухий базилік, а наприкінці влийте оцет. Залиште покипіти близько хвилини і зніміть соус з вогню.
- Гарячу аджику розкладіть по стерильним баночкам, закатайте кришками і переверніть верх дном. Закутайте теплим пледом або рушником і залиште до повного остигання при кімнатній температурі. Потім приберіть банки в комору, льох або на нижню поличку в холодильнику для тривалого зберігання.
Раніше бабусіним рецептом аджики поділилася кулінарка Оксана Вознюк. Серед складовоих — перець, помідори, яблука та морква.
Фото Pixabay