Більшість чоловіків призовного віку не надто довіряють заявам Міністерстві оборони про те, що громадян збираються призивати на військову службу «по-новому» — без допомоги військкоматів.
На що саме сподіваються військкоми, розповів адвокат Сергій Гула.
За його словами, відомство почало співпрацю з рекрутинговими компаніями і таким чином сподівається, що мобілізація стане можлива без участі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Очікується, що ідея рекрутингу виглядатиме більш привабливо, аніж традиційна мобілізація за повістками, адже дозволить набирати у підрозділи вузькопрофільних спеціалістів, яких складно знайти через мобілізацію, пише «Апостроф».
Представники компаній з пошуку роботи будуть взаємодіяти безпосередньо із військовими частинами. Водночас, персональні дані кандидатів не передаватимуть у ТЦК. Відмова від пропозиції не означатиме насильного вручення повістки й примусову мобілізацію за місцем перебування.
Потенційні військові будуть вести комунікацію виключно з фахівцями-рекрутерами, і зможуть відмовитись, якщо вакансія не підійде.
Таким чином, військовозобов’язані, які хочуть служити, але не хочуть потрапити «не туди», матимуть ширші можливості і гарантію того, що влаштуються на бажану посаду у заздалегідь обраний підрозділ Сил оборони.
За словами юриста, компанії рекрутери будуть безплатно працювати в інтересах армії. Також Міноборони продовжує вести переговори з іншими компаніями з ринку працевлаштування, додав юрист.
Нагадаємо, в Раді майже визначились з мобілізацією та відстрочкою для тих, хто навчається у вишах.